f

Get in on this viral marvel and start spreading that buzz! Buzzy was made for all up and coming modern publishers & magazines!

Fb. In. Tw. Be.
m

Bişnev

ŞAKRAK 4 – Güzel Gelecek

Prof. Dr. MUSTAFA KOÇ ve ekibi tarafından incelenerek hazırlanan değerler serisidir.
7-14 yaş grubuna uygundur.
Aile kültürü, şehir kültürü, değerler, çocuk kişisel gelişim konuları macera konseptinde buluşmuştur.
Sinop’ta yaşanan macerada okuyucu Sinop ilinin tarihini ve kültürünü öğrenirken iyiliği, yardımlaşmayı, bedensel engelde farkındalığı da öğrenmektedir.
Kitap içerisinde bulunan birbirinden farklı şifreler okuyucuya kitap okumayı zevkli hale getirmekte, yeni kelimeler öğrenmesini sağlamaktadır.

Görme engelli bir çocuk için iyiliği arayan kahraman çocukların serüveninde kimi zaman şaşıracak, kimi zaman da heyecanlanacaksın. Gebze’de yaşanan iyilik macerasına eşlik etmek ister misin?

……

(arka kapaktan alıntı)

 

Tak tak tak

Şak şak şak

Benim görevim

İyilik yapmak

Adımı sorarsan da

ŞAKRAK!

 

Merhaba Arkadaşlar!

Dünya çocuklarının ‘iyilik’ amaçlı toplamak için sizlerleyim. İlk kitabımız ‘Şakrak Gizli Görev’ de İstanbul’un tarihi eserlerinde iyilik taşı aradık ve birbirinden heyecanlı maceralara atıldık. Ardından ‘Şakrak Macera Peşinde’ kitabında Sinop ilinde heyecan ve macera dolu bir serüven yaşadık. ‘Şakrak 3 Gizemli Yolculuk’ kitabında ise Alanya ilçesine eğlenceli ve gizemli bir yolculuk yaptık.

Elinizde tuttuğunuz ‘Şakrak 4 GÜZEL GELECEK’  kitabında ise Gebze’nin bilinmeyen tarihinde yeni fikirler üreterek geleceğe bir iz bıraktık. Gizli şifreleri çözerek maceradan maceraya atılmaya hazır mısınız?

Haydi acele et!..

 

Görevlerini tamamlayanları sürprizler bekliyor!

Size güveniyorum ve size çok SEVİYORUM!

ŞAKRAK!

 

Bu öyküsünün kültür, gelenek-göreneklere göre tasarlanmış olması kültür mirasının aktarımını sağlayacaktır. Ayrıca öyküdeki mesajlar verilirken çocukların hayal gücünü geliştirip destekleyici unsurlar içerdiği de belirlenmiştir.

Prof. Dr.  Mustafa KOÇ

Post a Comment

You don't have permission to register
× Nasıl yardımcı olabiliriz?