f

Get in on this viral marvel and start spreading that buzz! Buzzy was made for all up and coming modern publishers & magazines!

Fb. In. Tw. Be.

HAYATINIZI DEĞİŞTİREN KİTAPLAR

Her yaş grubuna uygun içeriklerle hazırlanan kitaplarımız üniversitelerin ilgili birimleri tarafından onaylanarak okuyucu ile buluşmaktadır.

Türkiye’nin ilk ve tek kitap kahramanı ŞAKRAK karakteri BİŞNEV YAYINLARININ lisanslı ürünüdür.

Şakrak karakterinin okul öncesi ve ilköğretim yaşına uygun kitapları vardır. Şakrak kitaplarının her biri farklı sosyal ve toplumsal konuya değindiği için her yaşın ilgiyle okuyacağı eserlerdir. Özellikle ebeveyn-çocuk ilişkisini arttırıcı özelliğe sahip olduğu için ailelerin severek takip ettiği kitaplardır.

Üniversitenin 5000 çocukla yapmış olduğu test sonucunda ŞAKRAK kitaplarının kitap okuma sevgisini arttırdığı ve değerleri öğrettiği belirlenmiştir.

Görme engeli, işitme engeli, bedensel engel, sağlıklı beslenme, obezite ve birçok farklı konuda çocukların kişisel gelişimine destek olan ŞAKRAK kitapları aile içi iletişimi de geliştirmektedir.

ŞAKRAK Kitapları gözme engelliler için BRAİLLE alfabesine çevriliyor ve görme engelli çocuklarımıza ulaştırılıyor. Ayrıca sesli okuma sistemi ile cd olarak görme engelli çocuklarımızın adreslerine  gönderiliyor.

Şakrak kitaplarının içinde yer alan şifreleri çözen çocuklar hem yeni kelimeler öğrenmiş oluyorlar, hem de sürpriz hediyeler kazanıyorlar.

YETİŞKİNLER İÇİN KİTAPLAR

 

 

Bişnev Yayınlarının yetişkinler için hazırlamış olduğu DUT AĞACI, BİR SÜRPRİZİM VAR kitapları da ilgiyle takip edilmektedir.

 

Sinop’ta yaşanan gerçek hayat hikayesi DUT AĞACI kitabı, umudu ve başarıyı anlatmaktadır. ‘Bir kitap okudum hayatım değişti’ diyeceğiniz DUT AĞACI hikayesinde kendinizde bir şeyler bulacak, kafanızdaki soruları cevaplayacaksınız.

Okurların severek okuduğu DUT AĞACI kitabının yakın zamanda sinema filmi hazırlanmaktadır.

BİR SÜRPRİZİM VAR Kitabında ise hayatın monotonluğunda anı renklendirmek ve sevdiklerimizin yüzüne mutluluk yaymak için sürpriz fikirler içeren bir kitaptır.

Türkiye’nin ilk ve tek sürpriz kitabı olan Bİ SÜRPRİZİM VAR, 7’den 77’e herkesin başucu kitabıdır.

Doğum günleri, evlilik yıldönümleri, hasta ziyaretleri, bebek doğumları, evlilik teklifi, sevgililer günü, barışma ve sevdikleriniz için tüm özel günlerinizde BİR SÜRPRİZİM VAR kitabının sürpriz tariflerinden faydalanabilir, hayatınıza renk katabilirsiniz.

DUT AĞACI

Dut Ağacı bu! Dikmek için müdüriyete yazı yazmam lazım. ‘Maruzat’ deriz biz ona . Yazı gider müdürün önüne, müdür bana bakar; ‘Hüseyin Pehlivan’ yazı yazmış.

Cezaevinde birçokları ‘yazar’ derdi bana. Öyle çağırırlardı beni. Müdür beni çağırıp ‘yazı yazmışsın söyle bakalım ne istiyorsun?’ dedi.

‘Sayın müdürüm, ben bir dut ağacı dikmek istiyorum’ dedim. ‘Nereye dikeceksin? Neden ? Ne yapacaksın dut ağacını ? Yani dut ağacı büyüyecek, dut verecek, herkes bunun dutundan yiyecek , sana dua edecek öyle mi?’ dedi.

Ben de ‘ bu dut ağacı büyüdüğü zaman 20 sene, 30 sene, 50 sene sonra neyse , kaç yıl sonra olursa olsun, büyüdüğü zaman buraya gelen mahkumlar diyecekler ki ; ‘ bu dut ağacını diken kişi idamdan kurtulmuş, müebbet cezaya çarptırılmış. Müebbet cezayı da bitirmiş çıkmış buradan’  Bu şekilde teselli kaynağı olacak onlar için. Ben bunu düşünüyorum, daha ümidimi yitirmedim. Ben bir gün çıkacağım buradan, hiç ümidimi yitirmedim’ dedim.

(arka kapaktan)

……………………………………..

Sinop Cezaevinin bahçesinde yer alan ve yıllara meydan okuyan dut ağacı şimdi de romanlara konu olmuştur. Bu dut ağacının gerçek hikayesi , dut ağacını diken kişi ‘Hüseyin Pehlivan tarafından anlatılmış ve usta yazar Ayşe Gül Kara Zorlu tarafından da kurgulanarak romanlaştırılmıştır.

Hüseyin Pehlivan’ın Sinop Cezaevinde müebbetten özgürlüğe uzanan ibretlik  yaşam öyküsü ve bir genç kızla kesişen hayat yolculuğundaki ilginç hikayesi okuyucuların bir solukta okuyacağı eser haline gelmiştir.

Sinop’un bilinmeyen yönleri ve Sinop Cezaevinin esrarengiz geçmişi DUT AĞACI romanında!

……………………………………………

Bir ağaç gibi sallanıyor başım

Yağmur düşüyor yüreğime

Dalgalar çarpıyor kelepçelerime

Bir umudum kaldı avuçlarımda

Bir de DUT AĞACI !

              Ayşe Gül Kara ZORLU

 

 

Post a Comment

You don't have permission to register
× Nasıl yardımcı olabiliriz?